ANIMUOTOS ČIURLIONIO ISTORIJOS


Tiems, kas muziejuje ieško naujovių – nešiojami vaizdo grotuvai, pripildyti jaunimo  sukurtų šmaikščių animacinių istorijų, ne tik apie Čiurlionio pasaulį, bet apie mus pačius, ne tik apie meną, bet ir apie gyvenimą.

Nuo šiol M. K. Čiurlionio kūrinių ekspozicijon jūs galite pasiimti šiuolaikišką vaizdo grotuvą, kuriame esanti medžiaga suteiks jūsų kelionei į meno pasaulį daugiau įkvėpimo.

Pirmą kartą mūsų muziejuje edukacinę programą sukūrė ne muziejininkai.  Vytauto Didžiojo ir Technologijos universitetų, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto, Kauno kolegijos J. Vienožinskio  menų centro studentai ir Kauno Dailės gimnazijos moksleiviai, viso 17 jaunų žmonių svarstė, kaip atnaujinti požiūrį į Čiurlionio kūrybą. Buvo nuspręsta(re)animuoti  Čiurlionį – sukurti kelis eksperimentinės animacijos filmukus, kuriuose naudojami garsaus menininko mažiau žinomi eskizai, piešiniai, tekstai susijungtų su šiandienos pasauliu – jaunimo piešiniais, nuotraukomis, filmuota medžiaga.

Taip gimė penki trumpi filmai. Viename jų animuotas žaltys padeda žiūrovui įžvelgti moters siluetus, subtiliai paslėptus Čiurlionio peizažuose. Kitas filmukas šmaikščiais vaizdais, naujai pasakoja Jūratės ir Kastyčio istoriją. Vikrios jaunųjų menininkių rankos ekrane kuria priešybių dramą, liesdamos aštrias stiklo šukes ir švelnią vilną. KTU studentų kurtame filme atgyja šimtai akių, lūpų ir rankų, o penktasis filmukas įtaigiai kviečia į kelionę - į vidinį žygį link savęs paties.

Vaizdo grotuvų teiraukitės Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus informaciniame centre, V. Putvinskio g. 55.

„Animuotų Čiurlionio istorijų“ kūrybinis procesas: