BELGIJOS GENTO DAILĖS MUZIEJUJE – DIDŽIAUSIA M. K. ČIURLIONIO KŪRYBOS PARODA

Lietuvos pirmininkavo ES Tarybai proga Belgijoje atidaryta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio darbų paroda „M. K. Čiurlionis. Svajojant apie Lietuvą“.

Dailininko darbai eksponuojami Gento dailės muziejuje. Tai didžiausia iš visų kada nors po pasaulį keliavusių šio kūrėjo parodų – iš viso čia eksponuojama bemaž 180 kūrinių: tapybos paveikslų, grafikos darbų, piešinių, fotografijų, natų rankraščių, atvirlaiškių ir spaudinių.

Gento dailės muziejaus kuratoriai parodoje siekia kuo plačiau atskleisti didžiojo lietuvių menininko kūrybos visumą, dailės ir muzikos bendrystės paieškas.

Gento dailės muziejus seniai puoselėjo idėją pristatyti dailininko kūrybą. Ši paroda vainikuoja apie dvejus metus trukusias Lietuvos ir Belgijos muziejų kuratorių diskusijas ir derybas.

Visa į Gento muziejų išvežtų M. K. Čiurlionio kūrinių draudimo vertė yra daugiau negu 78 mln. Lt. Lietuvos kultūros ministerija šiai parodai yra skyrusi 260 tūkst. Lt. iš pirmininkavimo ES Tarybai biudžeto.

M. K. Čiurlionio paroda Gento dailės muziejuje bus eksponuojama iki šių metų gruodžio 15 d.

Plačiau apie šią parodą:

ELTA Atidaroma didžiausia visų laikų M. K. Čiurlionio paroda užsienyje

Bernardinai.lt Gento dailės muziejuje Belgijoje atidaryta M. K. Čiurlionio kūrybos paroda

A. Domeikaitė M. K. Čiurlionis atrastas Belgijoje – Gento dailės muziejuje atidarytoje parodoje jis pristatytas kaip talentingas gamtos žmogus

R. Mikšionienė Belgijoje M. K. Čiurlionio kūryba pristatyta mediniame miške

M. Klusas M. K. Čiurlionis vieši pas flamandus

V. Rupeikaitė Belgai muziejų išdažė M. K. Čiurlionio spalvomis