Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< BIRŽELIS 2018 >>
P A T K P S S
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Ieškoti

„Mes nežudėme“. Balandžio 20 d., ketvirtadienį, 17 val.

Data: 20 BALANDIS 2017

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus

Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33, Kaunas.


Balandžio 20 d., ketvirtadienį, 17 val. 

Vyks aktoriaus, rašytojo ir žurnalisto Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas. Renginyje dalyvauja knygos autorius, taip pat Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė ir Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos vicepirmininkas dr. Linas Venclauskas.

Knygoje pateikti trisdešimt penki pokalbiai su žydų žudikų ar kitaip prisidėjusių prie genocido asmenų vaikais ir kitais giminaičiais. Visi pokalbiai autentiški, autorius jų  nekomentuoja. Prieš kiekvieną pokalbį pateikta duomenų iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bylų apie nusikaltėlį ir jo padarytus nusikaltimus. Knygoje taip pat yra 360 žydų žudikų arba kitaip dalyvavusiųjų persekiojant žydus sąrašai.

„Knyga ne apie nusikaltėlius, dalyvavusius naikinant bendrapiliečius žydus. Teigiu, kad lietuviai nėra žydšaudžių tauta ir vaikai nekalti dėl tėvų nusikaltimų. Knygoje susipažinsite su vaikais, anūkais, giminėmis tų, kurie žudė, konvojavo žudynių vietų link, plėšė. Deja, tarp nusikaltėlių buvo jų tėvai, dėdės, seneliai. Pašnekovai dalijasi skausmu, gėda ir neretai – meile savo tėvams, apie kurių nusikaltimus nieko nežinojo. Čia nerasite kaltinimų, priekaištų, nes kalbuosi su žmonėmis, kurie yra patys savo tėvų – nusikaltėlių aukos. Knyga skirta tiltui tarp mūsų abiejų tautų iškankintų sielų tiesti“, – taip apie šį unikalų leidinį pasakoja jo autorius, prisistatantis kaip „žydų kilmės bendrapilietis, kurio tetos, seneliai nužudyti“.

Renginio metu bus galima įsigyti pristatomą knygą.