Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< BIRŽELIS 2018 >>
P A T K P S S
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Ieškoti

2-oji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Fragmento evoliucija“

Data: 4 GEGUŽĖ 2017 00:00 - 04 BIRŽELIS 2017 00:00

 

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

 

Pirmoji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Kultūros linija“, vykusi 2015 m., sukėlė didelį visuomenės susidomėjimą. Tai buvo pirma tokio masto tarptautinė grafikos paroda Kaune, užėmusi dvi didžiausias miesto parodų erdves, kuriose eksponuota daugiau kaip 30 menininkų iš Lietuvos ir kaimyninių šalių darbai, atlikti klasikinėmis grafikos technikomis. Parodos taip pat buvo surengtos Jonavoje ir Šiauliuose, bienalės metu vyko seminarai ir kūrybinės dirbtuvės.

Antroji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Fragmento evoliucija“ („Fragment evolution“) tęsia šią tradiciją. Pagrindinis renginio tikslas yra suburti grafikus menininkus, suaktyvinti jų kūrybines iniciatyvas bei puoselėti grafikos meno tradicijas mūsų šalyje.

Šių metų bienalės tema – „Fragmento evoliucija“ – lyg nuosekliai sudėliota kiekvieno menininko kūrybos ciklo seka, savo turiniu atspindinti mūsų pasaulį, per autoriaus pasaulėjautos prizmę vaizdais papasakota istorija apie būties kitimą. Kiekvieno menininko kūryboje natūraliai egzistuoja tam tikri ciklai, periodai, tai jau yra lyg kažkokios asmeninės istorijos siužetas arba nuosekli nuotaikų, emocijų kaita, sudaranti baigtinį pasakojimą, kai žmogaus vaizduotė sujungia atskirus paveikslus į vieną idėją, nuo mažo fragmento iki visumos. Kai kurie įvairiomis grafikos technikomis sukurti kūriniai primena komiksą, kai istorijos naratyvas kuriamas ne tik vizualiomis priemonėmis, bet ir yra papildomas tekstais. Į komiksą, kaip kūrybinę formą, čia žvelgiama nauju žvilgsniu: ne kaip į paveiksliukų, įspaustų į rėmus, seką, o kaip į vieno vaizdinio evoliuciją, originalią gyvenimo istoriją.

Parodos dalyviai: Jūra Bardauskaitė (Lietuva), Linas Blažiūnas (Lietuva), Dominika Borek (Lenkija), Inga Dargužytė (Lietuva), Jovana Djordjevic (Serbija), Justin Diggle (JAV), Stasys Eidrigevičius (Lietuva), Kęstutis Grigaliūnas (Lietuva), Mykola Honcharov (Ukraina), Žaneta Jasaitytė (Lietuva), Jelena Jovančov (Juodkalnija), Ann-Kristin Källström (Švedija), Vaiva Kovieraitė (Lietuva), Tarrvi Laamann (Estija), Hilda Lindström (Švedija), Al Paldrok (Estija), Dimitrije Pecić (Serbija), Ovidiu Petca (Ruminija), Andrew Rice (JAV), Jūratė Rekevičiūtė (Lietuva), Rolandas Rimkūnas (Lietuva), Bronius Rudys (Lietuva), Anna Sailamaa (Švedija), Abd-elsalam Salem Abd-elsalam (Egiptas), Diego Sann (Brazilija), Weronika Siupka (Lenkija), Kingkan Suntornchuen (Tailandas), Wiesław Szamocki (Lenkija), Wojciech Tylbor-Kubrakiewicz (JAV), Marco Trentin (Italija), Roberta Vasiliūnienė (Lietuva), Rasa Žmuidienė (Lietuva).

 

Organizatorius – Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Projekto partneriai: Nacionalinis M.K. Čiurlionio muziejus, galerija „Meno parkas“, Šiaulių dailės galerija, VDU menų galerija „101“, Kauno menininkų namai, „Kitokia grafika“, Vilniaus grafikos meno centras, Vilniaus dailės akademija, Vytauto Didžiojo universitetas, Modernaus meno centras.

 

Paroda veiks: 2017 05 04–2017 06 04

https://www.facebook.com/grafikosbienale/