Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< LIEPA 2018 >>
P A T K P S S
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Ieškoti

Steveno Vincento Mitčelo paroda „Žmogus, kuriantis fantazijų pasaulius“

Data: 20 GEGUŽĖ 2017 20:00 - 11 RUGSĖJIS 2017 00:00

 

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune

 

Retrospektyvinė britų menininko Steveno Vincento Mitčelo paroda „Žmogus, kuriantis fantazijų pasaulius“.

Britų menininko Steveno Vincento Mitčelo kūrybinės biografijos pradžia – 1987 metai. Profesionaliai valdydamas piešinį, savo kelią į meno pasaulį pradėjo nuo tatuiruočių, tačiau darbas su žmogaus kūnu tam tikru momentu pradėjo riboti, atsirado poreikis savo jėgas išbandyti kitokiu, nauju išraiškos lygmeniu. Tapymas tapo atrama, akstinu ir gydomąja priemone, kuri menininką vedė ir lig šiol veda vidiniu savigydos keliu. Piešimas apnuogino vidinio emocinio lauko sūkurius, kurie keistomis formomis ir įvaizdžiais materializavosi darbuose. Juos menininkas kuria savita technika areografu purkšdamas dažus ant didelių popieriaus plokštumų. Įdėmiau pažvelgęs į darbus, supranti, kad kūrybos procesas yra tapęs uždaru ritualu, kai autorius tarsi save sulaužo, norėdamas kaskart sukurti daugiasluoksnes ir daugiaprasmes kompozicijas.


Žvelgiant į S. V. Mitčelo darbus, juntamas skonio ir gyvenimo aistros koncentratas, kuris dažnai pavergia žiūrovo sąmonę. Savo asmeninius potyrius menininkas kreipia link begalybės, skatinamas žingeidumo, bando suprasti anapusybės, transcendencijos paslaptis, skverbiasi į nepažinius dvasių pasaulius. Įvaizdžiai, atsiradę paveiksluose, atima žadą, šokiruoja, gąsdina, o kartais ir verčia užsimerkti. Juose jusliškai juntamas balansavimas ant ribos, kai mąstymu ir saviraiška norima parodyti, jog yra priklausoma kitokiai visuomenei – maištininkų, neformalų subkultūrai.

Pasaulio patirtys, kitoks gyvenimo būdas ir mąstymas menininką domino seniai. 1999 m. keliaudamas po JAV, bandė suvokti navajų ir hopių indėnų papročius, tikėjimą. Traukė įvairių kultūrų ritualai, gydymo apeigos. Šiaurės Amerikos žemyną pakeitė tolimi Himalajų kalnai, vėliau Vietnamas, Maroko dykumos. S. V. Mitčelo darbuose vyrauja simboliai, ženklai, antropomorfinių būtybių samplaikos, paskanintos skirtingų pasaulio kultūrų mitologinių įvaizdžių nuotrupomis. Menininko kūryboje kartojasi apnuogintas, iškankintas, erotizuotas kūnas, kuris atliepia šiandieninės visuomenės užaštrintus ir visa persmelkiančius reginio poreikius. Siekdamas tiesiogiai paveikti žiūrovus, menininkas dažnai kuria vientisą instaliacinę visumą.

Pirmoji personalinė dailininko paroda Lietuvoje įvyko 2011 m. Menų fabrike „Loftas“. Britas prisistatė Lietuvos žiūrovams su projektu „Bardo“. Asmeninis išgyvenimas ir vidinės patirtys susisiejo su Tibeto budizme įvardijama būsena tarp mirties ir tolimesnio persikūnijimo, tarp materialaus ir dvasinio pasaulių. 2012 m. antroji autoriaus paroda buvo surengta Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinyje – Velnių muziejuje.

2014 m. autorius atidarė privačią galeriją „Bardo“ Kernavėje. Nuo 2008 m. aktyviai dalyvaujantis parodiniame gyvenime, S. Mitčelas personalines parodas yra surengęs Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, nemažą dalį darbų yra įsigiję privatūs kolekcininkai iš Olandijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos, JAV. Šiuo metu Stevenas Vincentas Mitčelas gyvena ir kuria Lietuvoje ir turi įvairių kūrybinių minčių ateičiai.

 

 

Paroda veiks:  2017 05 20–2017 09 11