Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< LIEPA 2018 >>
P A T K P S S
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  
Ieškoti

Nauja edukacinė programa „SUKURK SAVO KNYGAI EX LIBRIS‘ą“

Data: 20 BIRŽELIS 2017 00:00 - 29 RUGSĖJIS 2017 00:00

 

 Namai, kuriuose nėra knygų, panašūs į kūną be sielos /Ciceronas/

Knyga visada buvo didelė ne tik dvasinė, bet ir materialinė vertybė. Norint apsaugoti tokį labai vertingą ir brangų turtą, atsirado knygos ženklai. Amžiams bėgant jie kito: nuo seniausių žinomų fajansinių plokštelių, vėliau – įrašų, autografų, piešinių, herbų, puošnių inicialų, dar vėliau – knygų antspaudų, šifrų, lipdukų iki elektroninių kodų. Bet pati populiariausia ir ilgiausiai išsilaikiusi knygos ženklų rūšis, pasirodžiusi dar XV a. pabaigoje, – ekslibrisai. Tai ne tik leidinio savininko ženklas, knygos sargas, bet ir meno kūrinys, atspindintis knygos savininko asmenybę: jo profesiją, pomėgius, gyvenimo būdą, netgi charakterį.

Muziejaus Švietimo skyrius parengė visiems – dar tik besimokantiems skaityti knygas ir ištikimiems knygų mylėtojams – naują ilgalaikę edukacinę programą „SUKURK SAVO KNYGAI EX LIBRIS‘ą“.

Programos pradžioje apžiūrėsite M. Žilinsko dailės galerijoje veikiančią knygų iliustracijos parodą „Šiltas prisiminimas“, kurioje eksponuojama M. K. Čiurlionio dailės muziejuje sukaupta unikali XX a. iliustracijų piešinių kolekcija, atspindinti dailininko minties kelią nuo idėjos gimimo iki spausdinto vaizdo knygoje.

Edukatorės atskleis esminius knygos reikšmės mūsų gyvenime aspektus, papasakos įdomiausius ekslibriso atsiradimo istorijos faktus, parodys ekslibriso pavyzdžių. Pasirinkę labiausiai patinkantį ekslibrisą, galėsite įrašyti jame savo vardą bei pavardę, kaligrafiškai papuošti pirmąsias vardo ir pavardės raides, papildyti savo piešiniu. Jeigu norėsite būti originalūs ir nepakartojami, – sukursite savo fantazijos ekslibrisą, kurį parsinešę į namus įklijuosite į mėgstamiausią knygą. Ir, kas žino, gal šis momentas bus gražaus, prasmingo ir įdomaus jūsų gyvenimo kelio pradžia, kelio, kuriame visada lydės knyga, paženklinta pirmuoju jūsų ekslibrisu.

Programa vyksta M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaune)

Norinčiuosius užsisakyti programą prašome skambinti iš anksto, I–V nuo 9 iki 16 val., tel. (8 37) 22 94 75.

Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui – 2,00 EUR, suaugusiajam – 4,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemokamas.