Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< BIRŽELIS 2019 >>
P A T K P S S
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Ieškoti

Gallery Weekend 2018

Data: 12 GEGUŽĖ 2018 13:00 - 18:00

 

2018 m. gegužės 1013 dienomis įvyks trečiasis Gallery Weekend Kaunas (GWK) renginys. Tęstiniu tampantis Kauno galerijų savaitgalis, veikiantis kaip globalios iniciatyvos dalis – vienas pirmųjų tokio pobūdžio įvykių ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Dvejus metus tyrinėję interjerus, 2018-aisiais žengsime į viešąsias lauko erdves, siūlysime ekskursijas meno mylėtojams.

Gegužės 12 d., šeštadienį,

13:00 - 15:00 Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kiemelis (V. Putvinskio g. 55)

Šiemet „Mavy studija”, jungdamasi prie Gallery Weekend Kaunas 2018 renginių, pristato studijos įkūrėjo, stiklo menininko Manto Mikutavičiaus projektą „Laiko mašina“. Nagrinėti dabartį kvies performatyvus karšto stiklo formavimo procesas.

14:00 Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus auditorija (V.Putvinskio g. 55)

Antrojo „Žurnalo Kaunui Į“ numerio pristatymas. Kauno fotografijos galerijos išleistas naujasis žurnalas, kuriame įvairiapusiškai analizuojama Kauno miesto ir vandens tema, buvo sukurtas kūrybinių dirbtuvių metu. Dirbtuvių vadovas knygų dizaineris, Brave Books leidybos platformos įkūrėjas Tom Mrazauskas.

Šių metų numerio naujai suburtą kūrybinę komandą sudaro tiek profesionalai, tiek perspektyvūs pradedantieji rašytojai, menininkai, tyrėjai. Leidinyje vandens ir miesto santykis apžvelgiamas itin plačiai turinį apima vizualiniai ir tekstiniai pasakojimai – nuo urbanistinės tematikos, tarpukario pliažų iki šventojo vandens ar gydančiųjų šaltinių.

15:15 Kauno paveikslų galerija (K.Donelaičio g. 16)

Jauna Kauno ir Rygos tapyba ’18“, susitikimas su parodos autoriais, kurie žiūrovams pristatys eksponuojamus savo kūrinius. Jaunieji tapytojai pasakos apie savųjų kūrinių idėjas, sukūrimo aplinkybes, diskutuos su lankytojais, atsakinės į klausimus. Žiūrovams bus surengtas interaktyvus užsiėmimas.

16:00 Kauno paveikslų galerijos baseinas (K.Donelaičio g. 16)

Projekto Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų pristatymas: veiksmas Paveikslų galerijos baseine prasideda! Čia atveriama nauja, demokratiška erdvė vasaros paviljonas, kuriame startuoja kūrybinių dirbtuvių ir renginių ciklas. Projektas „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“ kviečia stebėti ir analizuoti šiandien mieste vykstančius procesus, diskutuoti ir kurti.

Kūrybinių dirbtuvių lauko sezoną atidarys Kauno šokio teatras „Aura“. Prancūzų choreografės Bea Debrabant spektaklis Norėčiau būt paparčio žiedu“ apie medžius. Arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų.

Spektaklis taps įvadu į šios vasaros tyrinėjimų temą: miesto medžiai ir žmonės. 

Paviljono dirbtuvėse temos keliamų atsakymų paieškai pasitelkiami meno ir tarpdisciplininiai instrumentai. Nuo gegužės iki spalio pabaigos čia vyks dailės, šokio, teatro, teksto, gamtamokslinės dirbtuvės. Jų dalyviams nereikės išankstinio pasiruošimo, paviljono veiksmą išbandyti galės ir smalsūs praeiviai, ir prisiekę meno žinovai.

Auros” šokėjai mokys ryšį su aplinka atkuriančių judesio technikų. Netrukus pakvies kolektyvinio manifesto rašymo dirbtuvės, audringos Forumo teatro diskusijos, „Bombo feminista“ būgnų ritmai, botaniniai pasivaikščiojimai po žalius Paveikslų galeriją supančius šlaitus.


Paviljoną sukūrė Office De Architectura komanda: Jautra Bernotaitė, Ronaldas Pučka, Andrius Ropolas ir Paulius Vaitiekūnas, šiemet projektuojantys ir „Pelkės paviljoną“ („The Swamp Pavilion“) 16-toje Venecijos architektūros bienalėje.


O galerijos viduje lyg kaštono branduolys bus atverta bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“. Tai – viso projekto sėkla, idėjinis koncentratas saugomas galerijoje ir laukiantis išsiskleidimo už jos sienų.

 

Daugiau apie renginius https://www.galleryweekendkaunas.lt/