Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< GEGUŽĖ 2018 >>
P A T K P S S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  
Ieškoti

Naujas projektas „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“

Data: 25 GEGUŽĖ 2018 00:00 - 31 SPALIO 2018 00:00

 

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune,

 

gegužės 25 d., penktadienį, 1821 val.

gegužės 26 d., šeštadienį, 11–16 val.

vyks kūrybinio rašymo ir laisvos saviraiškos dirbtuvės MANIFESTAS MIESTUI.

Dramaturgė, scenaristė Teklė Kavtaradzė ir komunikacijų dizainerė Eglė Vitkutė pakvies visus besidominčius kūrybiniu rašymu ir pilietiškumu savaip interpretuoti ir gilintis į manifesto žanrą  asmeninių, kultūrinių ir istorinių pokyčių variklį bei meninės saviraiškos formą. 

Iniciatyva įgyvendinama bendradarbiaujant su nepriklausomų rašytojų/dramaturgų kūrybos namais "Heads and Hands Scripthouse".

Vietų skaičius ribotas. Pageidautinas dalyvavimas abi dienas, bet lauksime ir tų, kurie gali prisijungti tik penktadienį arba šeštadienį.

Pageidautina registracija el.paštu mazosios.istorijos@gmail.com 

 

Projektas „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“.

Čia atveriama nauja demokratiška erdvė – vasaros paviljonas, kuriame startuoja kūrybinių dirbtuvių ir renginių ciklas. Projektas „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“ kviečia stebėti ir analizuoti šiandien mieste vykstančius procesus, diskutuoti ir kurti. Nuo gegužės iki spalio pabaigos paviljone vyks dailės, šokio, teatro, teksto, gamtamokslinės dirbtuvės. Jų dalyviams nereikės išankstinio pasiruošimo, paviljono veiksmą išbandyti galės ir smalsūs praeiviai, ir prisiekę meno žinovai.

 

Birželio mėnesį paviljono lankytojams „Auros“ šokėjai ruošia dirbtuves – galerijos terasoje mokysimės ryšį su aplinka atkuriančių judesio technikų. Lankytojus pakvies ir kolektyvinio manifesto rašymo dirbtuvės, audringos Forumo teatro diskusijos, „Bombo feminista“ būgnų ritmai, botaniniai pasivaikščiojimai po žalius Paveikslų galeriją supančius šlaitus.

Šios vasaros tyrinėjimų tema – miesto medžiai ir žmonės. Masiniai savivaldybių organizuojami kirtimai ir piliečių protestų banga Lietuvos miestuose verčia ieškoti atsakymų į esminius klausimus: ar mieste įmanomas harmoningas bendrabūvis? gyventojų dalyvavimas kuriant savo aplinką? kodėl kartu su brandžiais medžiais iš miesto stumiama kritinė mintis?

Galerijos viduje lyg kaštono branduolys atsiveria bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“. Tai – viso projekto sėkla, idėjinis koncentratas, saugomas galerijoje ir laukiantis išsiskleidimo už jos sienų.

Paviljoną sukūrė „Office De Architectura“ komanda: Jautra Bernotaitė, Ronaldas Pučka, Andrius Ropolas ir Paulius Vaitiekūnas, šiemet projektuojantys ir „Pelkės paviljoną“ („The Swamp Pavilion“) 16-tojoje Venecijos architektūros bienalėje. Paviljoną stato skulptoriai Simas Šidlauskas ir Artūras Burneika.