Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< BIRŽELIS 2019 >>
P A T K P S S
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Ieškoti

„Porceliano tapatybė“

Data: 13 LIEPA 2018 17:00 - 26 RUGPJŪTIS 2018 17:00


M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda „Porceliano tapatybė“.

Nuo birželio 25 d. pradėjo darbą porceliano kūrėjai, dalyvaujantys Tarptautiniame Kauno kaulinio porceliano simpoziume. Kaunas yra vienas iš nedaugelio Europos miestų, turintis ir puoselėjantis kaulinio porceliano tradicijas, nes jame nuo 1970-ųjų veikė porceliano fabrikas. Šiemetinio simpoziumo siekis yra skatinti porceliano naudojimą kuriant šiuolaikinio meno objektus. Simpoziumas  skatina naudoti intelektines ir technologines naujoves, nepamirštant porceliano tradicijų. Projekte naudojami net  trys  3D keramikos spausdintuvai, suteikiantys naujų galimybių meno projektų įgyvendinimui.

Projekte dalyvaujantys užsienio ir Lietuvos menininkai atstovauja  šiuolaikinį keramikos meną pasaulyje, dirba tarpdisciplininiame meno lauke. Simpoziumo metu dalyviai susipažino su vietine aplinka, kultūriniu kontekstu ir  kūrė kaulinio porceliano meno kūrinius, specialiai pritaikytus ir skirtus numatytoms parodinėms erdvėms. Šis projekto etapas yra pagrįstas moksliniais tyrimais, proceso supratimu ir diskusija, siekiant atskleisti naujas idėjas ir atrasti naują porceliano tapatybę. Sukurti porceliano meno darbai bus pristatyti projekto parodoje „Porceliano tapatybė“ Kaune, Vilniuje ir Panevėžyje, ir  papildys Nacionalinio M. K. Čiurlionio muziejaus kolekciją. 

 

Dalyviai:

Brian Benfer, menininkas, dirbantis keramikos ir instaliacijos srityse; JAV.

Nathan Betschart, dailės profesorius, San Diego Mesa koledžas, JAV

Saulius Dirsė, Lietuva, Aida Dirsė, Lietuva, Elize Hiiop, Estija

Una Mjurka, menininkė, Kalifornijos valstijos universiteto profesorė, Fresno; Latvija/JAV

Lauri Kilusk, Estijos dailės akademijos lektorius, specializuojasi keramikos 3D spausdinimo srityje. Estija

Anthony Stellaccio, menininkas, tarptautinės meno organizacijos "Artaxis" koordinatorius, JAV

Bart Vandeput, Alto universtiteto, Helsinkyje doktorantas, menininkas, kuris sieja meną ir ekologiją. Jo meninių tyrimų kryptis yra kognityvinė ekologija, sąmoningumo tyrimai, neurobiologija, energija ir žinios bei tapatybės filosofija.  Belgija/ Suomija
 

Vykdant projekto edukacinę programą „Praeitis – dabartis- ateitis“ visi besidomintys yra kviečiami į atviras paskaitas ir menininkų kūrybos pristatymus VDA KF Keramikos ir porceliano katedros dirbtuvėse (V. Sladkevičiaus g. 6, Kaunas). Daugiau informacijos: www.porcelianosimpoziumas.lt 

Projektą organizuoja: VDA Kauno fakultetas, Keramikos ir porceliano katedra, vadovas VDA Kf Keramikos ir porceliano katedros vedėjas doc. Remigijus Sederevičius. Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos Kultūros taryba,  Kauno  miesto  savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.
 
 
 
Paroda veiks: 2018 07 13–2018 08 26