Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< BIRŽELIS 2019 >>
P A T K P S S
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Ieškoti

„Atsiminimų sodas“ – kilnaus tikslo vienijamų renginių ciklas

Data: 1 GRUODIS 2018 00:00 - 06 SAUSIS 2019 00:00

 

Kai miestą mylintys iniciatyvūs žmonės, visuomeniški verslininkai, įvairios organizacijos ir savivaldybė susiburia bendram tikslui – įvyksta stebuklas. Istorinės Prezidentūros sodelyje, kuris kartu su Prezidento rūmais pasakoja beveik dviejų šimtų metų Kauno istoriją, šv. Kalėdų proga įsikurs „Atsiminimų sodas“, o jo įžiebimas taps kilnaus tikslo vienijamų renginių ciklo pradžia. O renginių ciklo tikslas – sugrąžinti vieną unikalų objektą, esantį Istorinės Prezidentūros ir buvusių Steigiamojo Seimo rūmų kaimynystėje – Kauno Švenčiausiojo Sakramento bažnyčią. Siekiama, kad ši bažnyčia grįžtų ne tik į miestiečių atsiminimus, bet prisikeltų naujam gyvenimui kaip meno ir kultūros erdvė.

Įmonių grupė NUOVA jau ketvirtus metus iš eilės šv. Kalėdų laukimo laikotarpiu šventiškai papuošia Istorinės Prezidentūros sodelį. Įmonės kolektyvo darbuotojai džiaugiasi galėdami padėti kurti šventinę nuotaiką – vyrai sodelio medžius apsuko net 5 000 metrų ilgio lempučių girliandomis. Girliandas prijungti prie elektros rūpinosi Sauliaus Juršės individuali įmonė.

Kauno miesto savivaldybė taip pat prisidėjo prie miestiečių mėgstamos erdvės puošimo – sodelio viduryje sužibo ryški instaliacija, primenanti fontaną (galbūt net miesto atsiminimų fontaną!), kuriame telpa viskas: ir nekantrus pasimatymo laukimas prie Merkurijaus, ir Danieliaus Dolskio melodijos, ir konkę traukiančių arklių kvapas. Sodelių medžius nostalgiškais atsiminimų burbulais papuošė Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokiniai. Patarimų negailėjo ir menininkė Jolanta Šmitienė. Beje, mokiniai, padedami Kauno senamiesčio draugijos, nufilmavo šventinių dekoracijų gamybos procesą, tad greitai visi smalsuoliai sužinos, kaip pasigaminti atsiminimų burbulus. Tereikės į juos sudėti savo atsiminimus ir pakabinti Istorinės Prezidentūros sodelyje. Gyventojų atsiminimams irgi numatyta vieta „Atsiminimų sodelyje“.

„Atsiminimų sodas“ veiks iki pat Trijų Karalių. Vakarais pasigėrėti šventine erdve ar atnešti ir pakabinti savo atsiminimų burbulą bus galima kasdien iki 22 valandos. Po Trijų Karalių atsiminimų burbulų laukia dvejopas likimas: jeigu jūsų atsiminimai blogi – sudeginsime juos kartu su More, jeigu geri – paleisime į dangų! Juk, kaip sakė vokiečių rašytojas Johannas Paulas Friedrichas Richteris, „Atsiminimai – tai vienintelis rojus, iš kurio negalime būti išvaryti.“