Iš fondų – į visuomenę

 

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, t. y. jo biblioteka, jau antri metai dalyvauja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos organizuojamuose projektuose dėl autorinių ir gretutinių teisių. Autorių teisės – tai turtinės autoriaus teisės ir asmeninės neturtinės autoriaus teisės į jo sukurtą kūrinį. Apsaugos terminas yra visas autoriaus gyvenimas ir 70 metų po jo mirties.

Šiais metais bibliotekos vykdomas projektas „Dailės katalogų, esančių M. K. Čiurlionio dailės muziejaus bibliotekoje, nenustatytų autorių teisių turėtojų paieška bei jų pristatymas visuomenei“. Toks sumanymas reikalauja papildomo dėmesio ir pačioms autorių teisėms, ir eilinių vartotojų švietimui.

Vykdyto projekto metu buvo kreipiamas dėmesys į dailininkų darbų katalogus, esančius muziejaus bibliotekoje. Buvo numatyta juos visus skaitmeninti ir padaryti lengviau pasiekiamus. Tai ilgas ir kruopštus darbas, tačiau pirmieji žingsniai link to jau žengti. Įvykdžius autorių teisių turėtojų paiešką, suskaitmenintus dailės katalogus bus galima rasti čia:

Eglė Velaniškytė, tapyba ir piešiniai

Eglė Velaniškytė, tapybos paroda

Eugenijaus Varkulevičiaus tapybos paroda

Jadvyga Mozūraitė-Klemkienė, jubiliejinė paroda Harmonijos beieškant

Jadvyga Mozūraitė-Klemkienė, parodos katalogas

 Jadvygos Mozūraitės-Klemkienės skulptūros ir grafikos parodos katalogas

Stasys Žirgulis, sculptor

Stasys Žirgulis, skulptūra

Vaclovas Miknevičius, keramikos parodos katalogas

Vytautas Klemka, grafikos ir akvarelės parodos katalogas

Vytautas Klemka, Jadvyga Klemkienė, grafikos, akvarelės ir skulptūros parodos katalogas