Kviečiame menininkus dalyvauti parodoje „Liaudies meno inspiracijos“

Dailės paroda „Liaudies meno inspiracijos“ – tai pirmoji respublikinė atrankinė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inicijuojama vasarinė profesionalių įvairių sričių menininkų paroda, rengiama Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune.

Parodos tikslas – surengti vizualaus meno renginį, kuriame būtų aktualizuojami ir analizuojami lietuvių liaudies meno įkvėpti, aktualia šiuolaikinio meno kalba sukurti kūriniai. Profesionalūs vizualaus meno atstovai savo kūryboje vienaip ar kitaip perteikia lietuvių liaudies meno bruožus, naudoja įvairiausius jo atspindžius ar interpretacijas. Aptinkant tokių pavyzdžių ne vieno menininko kūryboje, atsiranda natūralus poreikis išskleisti ir nagrinėti šią temą grupinės šiuolaikinio meno parodos formatu. Parodoje tikimasi išsiaiškinti, kaip ir kodėl menininkų kūryboje yra aktuali lietuvių liaudies meno mintis, kokius būdus ir priemones jie naudoja, norėdami / siekdami atskleisti lietuvių liaudies meno prigimtį, tam tikrus jo bruožus savo kūryboje.

1925 m., kai Lietuva Monzos tarptautinėje parodoje pasirodė su savo senuoju liaudies menu − geležinėmis kryžių viršūnėmis, dievdirbių drožiniais, promočių audiniais, lietuvių ekspozicija sužavėjo Europos meno žinovus. Italų menotyrininkas Luigi Caglio rašė, jog lietuvių liaudies menas „savo sudėtingu, lyg esminiu pradu yra tipingiausias liaudies meno reiškėjas Europoje“, o parodos recenzijos mirgėjo įžvalgomis apie „gilų jausmą, vadovavusį droviems bevardžiams lietuvių dailidėms, kuriuose atsispindi visos rasės siela“.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia menininkus atsigręžti į tautos kultūros pamatą ir laukia kūrinių, vienaip ar kitaip įkvėptų liaudiškosios tradicijos.

DALYVAVIMO SĄLYGOS

Projekto laikas:   2017 m. birželio 22 d. − rugsėjo 3 d.

Projekto vieta: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16, Kaunas

Organizatorius: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Projekto vykdytojo adresas ir kontaktai:

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, LT-44211 Kaunas

Parodos kuratorė: Vilma Kilinskienė, mob. tel. +370 627 07 914

El. paštas: kilinskiene.vilma@gmail.com

 

Sąlygos projekto dalyviams

Prašome iki 2017 m. gegužės 22 d. el. paštu inspiracijos2017@gmail.com pateikti kūrinių, atitinkančių temą „Liaudies meno inspiracijos“, nuotraukas atrankai.

Darbų pavadinimai turi būti sudaryti tokia tvarka: autoriaus pavardė,_vardas,_kūrinio pavadinimas,_sukūrimo metai,_matmenys,_technika.

Kartu su kūrinių nuotraukomis prašome pateikti autoriaus kontaktinius duomenis: el. pašto adresą, telefono ar mobiliojo telefono numerį, interneto svetainės adresą.

Visi autoriai apie atrankos rezultatus bus informuoti el. paštu iki 2017 m. gegužės 31 d.

Atrinktus į parodą pateikiamus darbus, visiškai paruoštus eksponuoti, birželio 5–16 d. reikės pristatyti į Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galeriją, K. Donelaičio g. 16, Kaune.

Parodos atidarymas numatomas 2017 m. birželio 22 d.

 

 

Vilma Kilinskienė

Projekto vadovė,

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus

Liaudies meno skyrius