M. K. Čiurlionio dailės muziejus atviras naujovėms

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje 1994 m. prasidėjusi naujos edukacinės sampratos sklaida išsivystė į edukacines programas ir inovatyvius, eksperimentinius meninius projektus, palikusius pėdsaką ne tik Kauno miesto kultūros istorijoje, bet išgarsėjusius ir visoje Respublikoje. Nuolat didėjantis bendradarbiavimas su mokyklomis tapo sisteminiu reiškiniu, o mokinių apsilankymas muziejuje – kasdienine kūrybine ir praktine veikla neformalioje aplinkoje.

Vis dėlto šiame procese didžia dalimi projektų kūrėjas ir idėjų skleidėjas yra muziejus, o pedagogai atlieka vadovų, atvedančių mokinius į muziejų, vaidmenį. Tai, be abejo, yra teigiama, tačiau kokių nors pačių pedagogų iniciatyvų sulaukiame labai retai. Todėl buvome maloniai nustebinti, kai į muziejaus Švietimo skyrių kreipėsi J. Ir P. Vileišių mokyklos – daugiafunkcio centro mokytoja Edita Rabizaitė su pasiūlymu pasitelkus naujausias technologijas dalyvauti kuriant integruotų nuotoliniu būdu vedamas pamokas, kurios papildo mokymo turinį, praturtina mokinių žinias meninėmis vertybėmis, ugdo motyvuotą, intelektualią asmenybę.


Muziejaus edukatorės L. Kačinskienė ir S. Rybakovaitė

Susipažinti su naujausiomis technologijomis padėjo Microsoft technologijų ekspertas Šarūnas Končius ir švietimo technologijų koordinatorė Edita Stankevičienė. Pamokoms su ekspertu Švietimo skyriaus edukatorė Simona Rybakovaitė parengė virtualią programą Adomas Galdikas: Bėgau per gyvenimą kaip padūkęs… , o Laura Kačinskienė pamokas Nesuvaldomas abstrakcionizmas ir Kubizmas, kurias sėkmingai transliavo mokiniams.

Esame dėkingi Micsosoft atstovams, padovanojusiems muziejaus Švietimo skyriui du kokybiškus nešiojamuosius kompiuterius su įdiegtomis Yammer ir Lync programomis. Tai leis be trukdžių naujausių technologijų formatu bendrauti su mokyklomis – kurti diskusijų klubus, organizuoti forumus ir virtualias parodas, skatinti lankytis muziejuje, pulsuojančiame nuolat besikeičiančiu meno pasaulio ritmu. 

Švietimo ir informacijos skyrius.