M. K. Čiurlionio darbai – Van Gogo muziejuje

2012-ųjų metų pradžia Europoje taip pat pažymėta M. K. Čiurlionio ženklu.
Nuo vasario 24 d. tarptautinėje parodoje „Simbolizmas nuo Van Gogo iki Kandinskio. Gamtos svajos 1880 – 1910“, vykstančioje Amsterdame, Van Gogo muziejuje eksponuojamas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio trijų paveikslų ciklas „Kibirkštys“.
Ekspozicijos fragmentas
Šių nedidelių paveikslų tema – kalvos ir uolos, po kurias slankioja migla, o gal nusileidę nakties debesys, pasiėmę „su savim“ dulsvus žvaigždžių žiburius. Galimas daiktas, kad šį nediduką ciklą M. K. Čiurlionis nutapė inspiruotas savo įspūdžių iš Istebnos, kur jis mini „debesų šliaužiojimą“ po kalnus. Jame atsiveria ne tiek konkretus vaizdas, peizažas, kiek apibendrintas gamtos gyvenimas.
M. K. Čiurlionio paveikslų ciklas „Kibirkštys“
Tai pirmoji paroda Olandijoje skirta simbolistiniams peizažams. Joje rodomi iš visos Europos tapybos meistrų sukurti XIX a. pab. peizažai, atspindintys autorių dvasines būsenas ir emocijas. Čia galima išvysti Arnoldo Beklino, Klodo Monė, Gustavo Klimto, Edvardo Muncho, Polio Gogeno, Vincento van Gogo tapybos šedevrus bei mažiau žinomų Skandinavijos ir Rytų Europos menininkų kūrinius. 
Van Gogo muziejus Amsterdame 
70 poetiški, jausmus ir vaizduotę žadinantys tapybos darbai parodoje suskirstyti į 6 skyrius, M. K. Čiurlionio paveikslai yra svarbi parodos grupės „Mistinis peizažas“ dalis ir eksponuojami greta Vasilijaus Kandinskio ir  Pito Mondriano darbų. Apsilankę parodoje meno gerbėjai gali ne tik pasigrožėti M. K. Čiurlionio paveikslais, bet ir pasiklausyti ištraukų iš jo muzikinių kūrinių.
Paroda veiks iki birželio 17 d.