Paroda pristatanti M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą tęsia kelionę po pasaulio miestus

Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus parengta kilnojamoji paroda, pristatanti iškilaus Lietuvos menininko M. K. Čiurlionio gyvenimą ir kūrybą bei skirta jo 100-osioms mirties metinėms pažymėti, tęsia kelionę po įvairius pasaulio miestus.
2011 m. lapkričio 10 d. Lietuvos ambasadorė Pekino užsienio studijų universiteto Europos centre iškilmingai atidarė parodą, skirtą M. K. Čiurlionio šimtosioms mirties metinėms paminėti. Atidarymo kalboje ambasadorė Lina Antanavičienė pasidžiaugė galimybe su garsiausiu lietuvių menininko gyvenimu ir kūryba supažindinti didžiausio Pekine užsienio kalbų mokymo centro studentus ir dėstytojus. Ši paroda buvo puikus šansas lietuvių ir kitas Europos kalbas studijuojantiems kinams bent iš tolo susipažinti su Lietuvos kultūra, menu, muzika ir fotografija.
2012 m. kovo 7 d. Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija ir Murmansko lietuvių bendruomenė „Lietuva“ pristatė parodą „M. K. Čiurlionis – dailininkas, kompozitorius, fotografas“. Šiaurės vakarinėje Rusijoje gyvenančius žmones M. K. Čiurlionio darbai pasiekė pirmą kartą. Todėl Murmansko kraštotyros muziejus, priglaudęs šią parodą, atidarymo dieną buvo sausakimšas nuo M. K. Čiurlionio kūrybos gerbėjų, kurie pabrėžė jo darbų unikalumą, iš jų sklindantį platų filosofijos, religijos ir psichologijos spektrą.
Parodos atidarymas Murmanske
2012 m. kovo 21 d. Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos Respublikos ambasada Slovėnijoje, bendradarbiaudamos su Liublianos festivaliu, surengė M. K. Čiurlionio darbų parodą ir pianistų Roko bei Sonatos Zubovų koncertą „M. K. Čiurlionio pasaulis“. Susipažinti su M. K. Čiurlionio kūryba į renginį atvyko Slovėnijos ministerijų ir valstybės institucijų, verslo, žurnalistikos, kultūros ir meno atstovai, lietuvių bendruomenės nariai. Lietuvos Respublikos ambasadorius Slovėnijoje Rimutis Klevečka pasveikino renginio dalyvius, o susirinkę svečiai džiaugėsi galimybe apžiūrėti informatyvią parodą ir liko sužavėti pianistų Roko ir Sonatos Zubovų atlikta muzika.
Parodos atidarymas Slovėnijoje
2012 m. kovo 22 d. Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija Gardine atidarė parodą „M. K. Čiurlionio šviesa“. Lietuvos ambasados darbuotojai Baltarusijoje pažymėjo, kad ši kilnojamoji M. K. Čiurlionio darbų paroda sulaukė itin palankaus įvertinimo. Parodos lankytojai nuoširdžiai domėjosi M. K. Čiurlionio biografija, žavėjosi tapyba ir fotografija bei juokavo, kad šviesa sklindanti iš M. K. Čiurlionio darbų tuoj tuoj sušildys įšalusią žemę ir pabudins pavasarį.
M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos paroda Gardine