Parodoje „MOKYKLA 2013“ buvo pristatytos muziejaus edukacinės programos

 

Gruodžio 6–8 dienomis LITEXPO parodų rūmuose vyko 3-ioji mokyklų įrangos ir mokymo priemonių paroda „MOKYKLA 2013“. Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) projekte, skirtame muziejų edukacijai, dvi dienas darbavosi ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus edukatorių komanda iš M. K. Čiurlionio dailės galerijos ir A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejaus.


Į kūrybinę M. K. Čiurlionio dailės galerijos salą užsukti dalyvius viliojo ne tik dailininko darbai, bet ir praktinės užduotys. Įkvėpti M. K. Čiurlionio paveikslų, dalyviai pasitelkę savo išmonę bei fantaziją, panaudodami įvairiausias iškarpas darė koliažus gamtos tema, kuriuose vėliau ieškojo panašumų su M. K. Čiurlionio kūryba.

 

Tuo tarpu A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus pristatė edukacinį užsiėmimą-žaidimą visai šeimai Raganos Kankaros kelionė po Lietuvą“. Žaisti sustoję mažieji parodos lankytojai su tėveliais įsitraukė į tikrą kelionę po Lietuvą. Žingsniuodami spalvingu maršrutu ir atsakinėdami į suktus, ant velnio kanopų esančius klausimus, brovėsi per paslaptingas mūsų krašto vietoves. Aplankė Pinčiuko išmėtytus akmenis, milžinų supiltus kalnus, išgėrė laimės vandens, perplaukė velniškus ežerus. Nė vienas žaidimo dalyvis neliko be stebuklingos dovanos, kurias dalino Raganaitė Kankara.