Trumpalaikės edukacinės programos

 

Be ilgalaikių edukacinių programų M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vyksta ir trumpalaikės specialiosios edukacijos, organizuojamos galerijose vykstančių parodų, renginių metu.

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune 

 Kviečiame į naują edukacinę programa parodoje „Labdariai.LT“.

Prasmingas ir įdomus Lietuvos Valstybės Šimtmečio paminėjimas! PAŽINSIME unikalią tautos istoriją – Vytauto Didžiojo atminimo įamžinimą tarpukariu. KURSIME iliustruotą žemėlapį, atsakydami į šiuos klausimus: kas yra tautos herojus ir kokios jo asmenybės savybės? Kas buvo Vytautas Didysis? Kodėl Vytautas pabėgo iš Krėvos pilies, persirengęs moterimi? Kam tauta surinko milijoną litų? ŠVĘSKIME šimtmetį prasmingai ir įdomiai!

 

Vadovė: Deimantė Krikščiūnaitė
Programa skirta 1–8 klasių moksleiviams
Trukmė – 60 min.
Dalyvių skaičius – iki 30 vaikų.

Išankstinė registracija telefonu: 8 37 229475
Kaina moksleiviams 2 €, lydintys mokytojai lanko nemokamai
Programa vyks iki gruodžio 28 d.

 

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

kviečiame į edukacinę programą Audronės Petrašiūnaitės siuvinėtų kilimų ir grafikos parodoje.

Programos metu kartu su vadovė Egle Velaniškyte pasinersite į pokalbį apie menininkės sukurtus darbus.
A. Petrašiūnaitę įkvėpė vaikystėje matyti vienspalviu siūlu, mėlynu ar raudonu baltame fone siuvinėti kilimėliai. Taip atsirado siuvinėtų kilimų ciklas, kai kurie darbai abstraktūs, kituose atpažįstamas gėlių ar gyvūnų motyvas. Pirmus grafikos darbus A. Petrašiūnaitė sukūrė 1998 metais, tai buvo monotipijos, vėliau perėjo prie lino raižinių. Grafikos technika menininkei leido pilnai džiaugtis linijos grožiu, atspaudo ir popieriaus pašnekesiu.
Apžiūrėjus ir išanalizavus A. Petrašiūnaitės kūrybą visų lauks praktinė užsiėmimo dalis, kurios metu patys galėsite tapti menininkais ir piešti kilimus.
Programa tinkama įvairaus amžiaus lankytojams: nuo darželinukų iki senjorų.
Prašome grupes registruoti iš anksto, I–V, nuo 9 iki 16 val. tel. 8 37 22 94 75
Edukacija parodoje vyksta II–V nuo 11 iki 17 val., iki  sausio 11 d.

 

Edukacinė programa Medžiai ir mes

(ikimokyklinio, pradinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams) 
Kuo mes ir medžiai panašūs? Kodėl svarbu darniai sugyventi ir jautriau žvelgti į aplinką? Edukacija „Medžiai ir mes“ kviečia į šiuos klausimus atsakyti kūrybiškai! Edukacinė programa pasitelkiant meną siūlo ne tik smagiai atskleisti medžių paslaptis ir skirtybes, išmokti juos atskirti iš lapų sandaros, bet ir lavinti vaizduotę. Įgytas žinias išmėginsime atlikdami kūrybiškas užduotis ir dirbdami komandomis. Išbandysime ir mums nežinomą, bet Anglijoje populiarų žaidimą su kaštonais „Konkerį“ (angl. Conkers). Alternatyvi pamoka sujungia botanikos, meno ir pilietiškumo temas. Jos metu pažinsime ne tik medį, bet ir save. Mokysimės dažniau išgirsti ne tik lapų šlamesį, bet ir kitą, klausyti, kalbėti ir augti kartu, kaip tai daro ir medžiai. 
Vadovė 
  Agnė Taliūtė
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 37 22 94 75; +370 645 03248
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui – 2,00 EUR, suaugusiam – 4,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemoka­mas.

Edukacija vyksta II–V nuo 11 iki 17 val., iki  2018  gruodžio 28 d.
Daugiau informacijos: galerija.besienu@gmail.com

 

Edukacinė programa „#Prasminga #gamtos fotografija“

(Vyresnio mokyklinio amžius vaikams, studentams, jaunimui)
Turbūt kiekvienas esame fiksavę saulėlydį ar rudenio išmargintus lapus ir tai pateikę įvairiuose socialiniuose tinkluose. Instagrame su grotažyme „gamta“ galime rasti daugiau nei 400 milijonų įrašų. Tačiau kodėl išpopuliarėjo gamtos fotografijos žanras? Edukacinė programa kviečia grįžti į XIX a. – laikus, kai Instagramas dar neegzistavo, o fotografija žengė pirmuosius žingsnius. Užsiėmimo metu sužinosime, kaip fotografija tapo aktyvia, realius pokyčius skatinančia priemone, ir kelsime klausimus: ar fotografija tik sustabdo akimirką? ar ji gali pakeisti pasaulį? Jungdami meno ir aplinkosaugos temas, kviesime kūrybiškai pažvelgti į gamtos fotografiją, o grotažymę naudoti kaip prasmingą žinutę.
Vadovė – Agnė Taliūtė
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 37 22 94 75; +370 645 03248
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui – 2,00 EUR, suaugusiam – 4,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemokamas.

Edukacija vyksta II–V nuo 11 iki 17 val., iki  2018  gruodžio 28 d. 
Daugiau informacijos: galerija.besienu@gmail.com

 

Edukacinis žaidimas „Statyti. Tiltus, ne sienas“

Nuo 10 metų iki ... (moksleiviams, jaunimui, suaugusiems, senjorams)
Kviečiame kartu statyti tikrą tiltą parodoje „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“!
Tiltas – tai jungtis ne tik tarp skirtingų vietų, upės krantų, bet ir tarp skirtingų žmonių, jų balsų, o tilto statymas – tai ne tik miesto plėtros, infrastruktūros dalis, bet ir populiarus komandos formavimo (angl. teambuilding ) žaidimas, skatinantis geresnę komunikaciją, kūrybišką mąstymą, problemų sprendimą.
Edukacinis žaidimas praplečia parodos „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“, tyrinėjančios žmonių ir medžių ryšius, idėją. Dėmesys sutelkiamas į santykius tarp žmonių: supratimo, diskusijos ir kito tolerancijos būtinybę kasdienybėje. Taigi, statyti tiltą – tai ne tik smagiai praleisti laiką, kartu ir išbandyti jėgas dirbant komandoje, bet ir skatinti bendrystę, įsiklausyti ir išgirsti kitą, susiburti ir siekti vieno tikslo, būti aktyviais miesto „statytojais“.
Edukacinio žaidimo metu tilto statytojai yra padalijami į dvi komandas. Naudodami jiems pateiktas vienodas priemones, jie turi pastatyti dvi identiškas tilto dalis, pabaigoje tapsiančias vienu tiltu. Žaidimo metu statytojai yra atskirti laikina ir pabaigoje „griūnančia“ siena, tad negali matyti kitos komandos darbo proceso. Sėkminga vieno, bendro tilto statyba remiasi tik žodine komunikacija, sėkmingu dialogu. Komandų dydis: 4–8 žmonės. Tilto statyboms skirtas laikas: 45–60 min.
Vadovė – Agnė Taliūtė
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 37 22 94 75; +370 645 03248
Užsiėmimas nemokamas.

Edukacija vyksta II–V nuo 11 iki 17 val., iki  2018  gruodžio 28 d. 
Daugiau informacijos: galerija.besienu@gmail.com