Trumpalaikės edukacinės programos

 

Be ilgalaikių edukacinių programų M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vyksta ir trumpalaikės specialiosios edukacijos, organizuojamos galerijose vykstančių parodų, renginių metu.

 

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

Edukacinė programa Medžiai ir mes

(ikimokyklinio, pradinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams) 
Kuo mes ir medžiai panašūs? Kodėl svarbu darniai sugyventi ir jautriau žvelgti į aplinką? Edukacija „Medžiai ir mes“ kviečia į šiuos klausimus atsakyti kūrybiškai! Edukacinė programa pasitelkiant meną siūlo ne tik smagiai atskleisti medžių paslaptis ir skirtybes, išmokti juos atskirti iš lapų sandaros, bet ir lavinti vaizduotę. Įgytas žinias išmėginsime atlikdami kūrybiškas užduotis ir dirbdami komandomis. Išbandysime ir mums nežinomą, bet Anglijoje populiarų žaidimą su kaštonais „Konkerį“ (angl. Conkers). Alternatyvi pamoka sujungia botanikos, meno ir pilietiškumo temas. Jos metu pažinsime ne tik medį, bet ir save. Mokysimės dažniau išgirsti ne tik lapų šlamesį, bet ir kitą, klausyti, kalbėti ir augti kartu, kaip tai daro ir medžiai. 
Vadovė 
  Agnė Taliūtė
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.: 37 22 94 75; +370 645 03248
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui – 2,00 EUR, suaugusiam – 4,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemoka­mas.

Edukacija vyksta II–V nuo 11 iki 17 val.
Daugiau informacijos: galerija.besienu@gmail.com

 

Edukacinė programa „#Prasminga #gamtos fotografija“

(Vyresnio mokyklinio amžius vaikams, studentams, jaunimui)
Turbūt kiekvienas esame fiksavę saulėlydį ar rudenio išmargintus lapus ir tai pateikę įvairiuose socialiniuose tinkluose. Instagrame su grotažyme „gamta“ galime rasti daugiau nei 400 milijonų įrašų. Tačiau kodėl išpopuliarėjo gamtos fotografijos žanras? Edukacinė programa kviečia grįžti į XIX a. – laikus, kai Instagramas dar neegzistavo, o fotografija žengė pirmuosius žingsnius. Užsiėmimo metu sužinosime, kaip fotografija tapo aktyvia, realius pokyčius skatinančia priemone, ir kelsime klausimus: ar fotografija tik sustabdo akimirką? ar ji gali pakeisti pasaulį? Jungdami meno ir aplinkosaugos temas, kviesime kūrybiškai pažvelgti į gamtos fotografiją, o grotažymę naudoti kaip prasmingą žinutę.
Vadovė – Agnė Taliūtė
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel. 37 22 94 75; +370 645 03248
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui – 2,00 EUR, suaugusiam – 4,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemokamas.

Edukacija vyksta II–V nuo 11 iki 17 val.
Daugiau informacijos: galerija.besienu@gmail.com

 

KIAURAI POPIERIŲ!
Ekskursija ir origamis parodoje
 
„Atminties popierius“

Parodoje susipažinsite su legendiniu Kauno popieriaus fabriku, gaminusiu lietuvišką produkciją kone 70 metų: nuo prieškario paso, sovietmečio mokyklinių sąsiuvinių iki laikinųjų pinigų „vagnorkių“. Buvusių fabriko darbuotojų pasakojimai atskleidžia gyvenimo sovietmečiu subtilybes. Parodoje masinės produkcijos gaminiai, žmonių asmeninės istorijos ir meno kūriniai jungiasi popieriuje ir kviečia kitaip pažvelgti į istoriją ir atmintį. Sužinosite, kaip atsirado pats popierius, išbandysite popieriaus lankstymo meną – origamį. Išlankstysime žmogų, kurio istorija šioje parodoje ir yra svarbiausia.
Trukmė: 45 min.
Dėl užsiėmimų laiko būtina išankstinė registracija: tel.  8 645 03248
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui – 2,00 EUR, suaugusiam – 4,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemokamas.

ATMINTIES MENIU 
Mankšta ir priešpiečiai parodoje 
„Atminties popierius“

Birželio trečiadieniais: 5, 12, 19, 26 d.; 12.00–13.00 val.

Nelengva vasarą likti mieste ir dirbti. Todėl muziejus siūlo vasarišką pietų pertrauką galerijoje. Mes pasitrauksime į pavėsį, paskui – dar toliau: į industrinę Kauno praeitį ir į garsųjį J. Janonio popieriaus fabriką. Parodoje „Atminties popierius“ sužinosite, kaip pietaudavo janoniečiai, koks buvo šio fabriko bendruomenės laisvalaikis, pramogos, tarpusavio santykiai ir vertybės.
Išmoksime „gamybinės mankštos“ pratimų – privalomos visuotinės mankštos pertraukėlės greitai tapo mėgstama fabriko tradicija.
Bendrausime ir vaišinsimės savo atsineštais priešpiečiais. Taip pat visada galima užsisakyti puikius dienos pietus galerijoje įsikūrusioje kavinėje „Kultūra“.
Į edukacinę programą būtina registruotis. Registruotis gali grupės ir pavieniai lankytojai. Tinka visoms amžiaus grupėms, ypač laukiami darbo kolektyvai.
Galima susitarti dėl jūsų kolektyvui patogesnio programos laiko tel. 8 645 03 248 arba el. paštu galerija.besienu@gmail.com

POPIERIAUS GAMYBOS DIRBTUVĖS

Birželio 6 d. ir 27 d.; 18.00–19.30 val.

Kviečiame eksperimentuoti – kūrybiškai perdirbti istorinį J. Janonio popieriaus fabriko rašomąjį popierių. Ištirpdytas vandenyje, jis taps mase, iš kurios dirbtuvių dalyviai savo rankomis pasems ir suformuos naują, asmeninį popieriaus lakštą. Nuo laiko gelstelėjusio fabrikinio popieriaus perdirbimas į naują individualų kūrinį – lyg savita atminties alchemija. Istorinės tiesos čia įgauna kitokį, suasmenintą pavidalą. Dirbtuvių metu ne tik iš senų prisiminimų kursime naujas istorijas, bet ir pasakosime paties popieriaus istoriją: atsiradimą, įvairovę ir įtaką mūsų gyvenimui.
Popieriaus gamyba gali pamokyti ir bendruomeniškumo: atskiri celiuliozės plaušeliai šiame procese neišvengiamai sukimba ir sudaro tvirtą darinį.
Trukmė – 1,5 val.
Didesnėms nei 7 žmonių grupėms, jei netinka siūlomas dirbtuvių laikas, kreiptis tel. 8 645 03 248 arba el. paštu galerija.besienu@gmail.com

ATMINTIES ORIGAMIS – POPIERIAUS LANKSTYMO DIRBTUVĖS

Birželio 11 d. 17.00–18.30 val.

Dirbtuvių vadovas Mindaugas Česnavičius popierių lanksto jau dvylika metų. Parodoje „Atminties popierius“ eksponuojamas originalus jo lankstinys – žmogus. Mindaugui padedant galėsite pasigaminti lygiai tokius pat popierinius žmogeliukus. Meistras atskleis origamio subtilybes – sužinosite, kaip lankstant naudoti vandenį.
Kartu išbandysime origamio stebuklą: paprasčiausias popieriaus lapas virs 3D objektu, o šlakelis vandens įkvėps gyvybę popieriniam žmogui.
Sužinosite šio japoniško meno atsiradimo legendas ir istoriją. Origamis – puiki mankšta kruopštumui, tikslumui, protui ir atminčiai.
Būtina registracija tel. 8 645 03248 arba el. paštu galerija.besienu@gmail.com    Prašome nurodyti dalyvių amžių ir skaičių.
Didesnėms nei 7 žmonių grupėms, jei netinka siūlomas dirbtuvių laikas, kreiptis: 8 645 03248 arba el. paštu galerija.besienu@gmail.com