„DERMARS“ GILDIJOS KŪRYBINIŲ ODOS OBJEKTŲ PARODA „GYVENIMAS MENO FORMOSE“

M. K. Čiurlionio dailės muziejus
M. K. Čiurlionio dailės muziejus

„DermArs“ gildijos kūrybinių odos objektų paroda „Gyvenimas meno formose“.

Šioje parodoje eksponuojamuose Jūratės Armonavičiūtės, Danutės Gajauskienės, Lolitos Grabauskienės, Gražinos Kuprevičienės, Virginijos Ligeikienės, Rasos Mačiulienės, Relitos Mielės, Algimanto Šlapiko, Ramutės Toliušytės meniniuose objektuose siekiama atskleisti tiek odos medžiagų ir technikų galimybes bei įvairovę, tiek kūrėjų stilių, idėjų amplitudę bei menines interpretacijas. Kartais eksperimento būdu gimę kūriniai nustebina net pačius autorius netikėtu rezultatu. Tuo labiau kad, tobulėjant technologijoms, atsiranda vis naujų priemonių, platesnių šios medžiagos panaudojimo galimybių.

Kūryba yra gyvenimas, kaip ir gyvenimą galima pavadinti kūryba. Pavadinimas „Gyvenimas meno formose“ atskleidžia bendrą autorių požiūrį į kūrybą, į mus supantį pasaulį ir įvykius, kurie neišvengiamai paliečia kiekvieną, yra išgyventi giliai širdyje ir įgauna individualią asociatyvią meninę išraišką per formą, kurią pavyksta suvokti tik pasitelkus fantaziją ir asmeninę patirtį.

Per ilgą šios specialybės gyvavimo laikotarpį Lietuvoje pasikeitė ne viena odos menininkų karta. Daugelis šios srities atstovų studijavo odos meną Estijos valstybiniame universitete (dabar tai Talino dailės akademija). Šiuo metu Lietuvoje yra vienintelė vieta, kur rengiami odos dailės specialistai profesionalai. 1959 m. Stepo Žuko taikomosios dailės technikume, Žaliakalnyje ant Pelėdų kalno, pradėtos pirmosios Lietuvoje Odos meno studijos ir iki šiol jos yra vykdomos Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijoje.

Tačiau plastinės odos savybės vilioja ir kitų profesijų menininkus, atradusius ir savaip panaudojančius odos medžiagų galimybes savo kūryboje. Siekiant suvienyti šioje srityje dirbančius menininkus, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus odos meno sekcijos narių iniciatyva 1998 m. susikūrė neformali Kauno odos menininkų grupė „DermArs“ (liet. „Odos menas“). Grupė jau 26-rius metus tęsia aktyvią kūrybinę parodinę veiklą, siekdama palaikyti ir populiarinti šią unikalią meno kryptį, dalintis patirtimi ir demonstruoti odos meno kūrinius visuomenei. Galima drąsiai teigti, kad Lietuvos menininkai atrado savitą stilių ir savaip interpretuoja odos medžiagų technologines galimybes. Jų sprendimai dažnai būna originalūs, netikėti ir intuityvūs, įtakoti Europinio meno tradicijų, tautinio lietuvių mentaliteto bei ilgametės kūrybinės patirties.

Parodos kuratorė – Lolita Grabauskienė
Parodos koordinatorė – Violeta Karmalavičienė
Grafikos dizaineris – Jonas Vaikšnoras

Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Paroda veiks: 2024 01 18 – 04 07

Paroda prieinama asmenims, turintiems fizinę negalią.