Vilniaus knygų mugėje – knygos „Lietuva ir Senovės Egiptas“ pristatymas

Vasario 23 d., ketvirtadienį, 14 val. Vilniaus knygų mugėje, salėje 5.2.
 
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus kviečia į knygos „Lietuva ir Senovės Egiptas XVI a. pab. – XXI a. pr. Keliautojų, kolekcininkų ir mokslininkų pėdsakais“ pristatymą.
 
Renginyje dalyvaus knygos autorė dr. Aldona Snitkuvienė, P. Gudyno restauravimo centro ekspertė Janina Lukšėnienė, knygos recenzentas prof. habil.dr. Antanas Andrijauskas.
 
Knyga kupina intriguojančių istorijų, tyrinėjimų, atskleidžiančių kokiais keliais Lietuvos dvarų ir muziejų rinkinius pasiekė Egipto senienos, netikėti sugretinimai, nušviečia Egipto civilizacijos įtaką Lietuvos kultūrai.
 
Leidinyje vaizdžiai aptariamos lietuvių kelionės į Egiptą ir jų aprašymai, pristatomi mokslininkai, kolekcininkai, jų darbai ir rinkiniai.
 
Knyga prisodrinta mokslinių žinių, joje pateikiamas pilnas Lietuvos muziejuose saugomų eksponatų katalogas, išsamūs lietuviškosios egiptologijos bibliografijos apmatai, tačiau tuo pačiu ji yra parašyta lengva, intriguojančia kalba, gyvai atskleidžiančia įdomiausius istorinius faktus apie bandymus skaityti hieroglifų raštą, apie mumijas ir amuletus karalių ir didikų rinkiniuose, apie piligrimystę ir misijas.