Įvykių kalendorius:

Kalendorius

<< GEGUŽĖ 2019 >>
P A T K P S S
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  
Ieškoti

Naujas projektas „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“

Data: 3 LIEPA 2018 00:00 - 23 LIEPA 2018 00:00

 

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune,

 

Projektas „Mieste. Gatvėj. Galerija be sienų“ tęsia renginių bei kūrybinių dirbtuvių ciklą ir kviečia lankytojus į įvairius užsiėmimus naujoje demokratiškoje erdvėje specialiai įrengtame vasaros paviljone.

Birželio kūrybinės dirbtuvės prijaukino galerijos aplinką: ne tik saulėtą paviljoną, bet ir ūksmingus Žaliakalnio šlaitus. Čia vyko „Auros“ šokio teatro judesio dirbtuvės ir „Botaniniai pasivaikščiojimai“. Po judraus, bet tylaus birželio liepa paviljone – visiškai kitokia: triukšminga, ritminga, dainuojanti. Susiburti pakvies tarptautinė sambos grupė „Bombo Feminista“, kuri ves triukšmingus ir smagius būgnų užsiėmimus. Svarbiausia čia – įsiklausymas ir komandinis darbas. Kviečiame mokytis sambos ritmų, susipažinti su Lotynų Amerikos muzika ir sužinoti, kaip pulsuojantys būgnai gali padėti solidarizuotis ir telktis prieš įvairias neteisybės formas. O grupė LT išbandys paviljoną kaip koncertinę erdvę – čia skambės senosios liaudies dainos apie medžius. Lietuviškumo kodo garsuose ir muzikoje ieškanti grupė LT senąsias liaudies dainas apie medžius sūpuos įvairių instrumentų ir natūralių aplinkos garsų lopšyje.

 

RENGINIŲ PROGRAMA:

ATVIRI SAMBOS BŪGNŲ UŽSIĖMIMAI

liepos 3 d., antradienį, 18.00–19.00 val.
liepos 10 d., antradienį, 18.00–19.00
val.

 

KAS TI KERT', KAS TI RUMČ‘?
Šiuolaikinės baltiškos muzikos grupės LT koncertas

liepos 26 d., ketvirtadienį, 19.00 val.

 

Visi renginiai nemokami.

Šios vasaros tyrinėjimų tema – miesto medžiai ir žmonės. Masiniai savivaldybių organizuojami kirtimai ir piliečių protestų banga Lietuvos miestuose verčia ieškoti atsakymų į esminius klausimus: ar mieste įmanomas harmoningas bendrabūvis? gyventojų dalyvavimas kuriant savo aplinką? kodėl kartu su brandžiais medžiais iš miesto stumiama kritinė mintis?

Galerijos viduje lyg kaštono branduolys atsiveria bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ paroda „Nukirstas miestas – persodintas žmogus“. Tai – viso projekto sėkla, idėjinis koncentratas, saugomas galerijoje ir laukiantis išsiskleidimo už jos sienų.

Paviljoną sukūrė „Office De Architectura“ komanda: Jautra Bernotaitė, Ronaldas Pučka, Andrius Ropolas ir Paulius Vaitiekūnas, šiemet projektuojantys ir „Pelkės paviljoną“ („The Swamp Pavilion“) 16-tojoje Venecijos architektūros bienalėje. Paviljoną stato skulptoriai Simas Šidlauskas ir Artūras Burneika.